Ārstnieciso tēju dažādība stiprinās tavu imunitāti un uzlabos garīgo veselību

Ārstnieciskās augu tējas


Visbiežāk tēja mēdz būt ne tikai patīkams dzēriens, bet arī vērtīgs imunitāti stiprinošs dzēriens. Ir daudz un dažādu tējas veidu, un katrai no tām piemīt savas unikālas īpašības.

 1. Zaļā tēja:
  Zaļajā tējā ir daudz antioksidantu, kas palīdz aizsargāt organisma šūnas no brīvajiem radikāļiem. Šī tēja uzlabo vielmaiņu, palīdz samazināt holesterīna līmeni un var palīdzēt uzturēt optimālu ķermeņa svaru.
 2. Melnā tēja:
  Melnā tēja ir bagāta ar flavonoīdiem, kas var palīdzēt samazināt sirds un asinsvadu slimību risku. Tā satur arī kofeīnu, kas palīdz palikt nomodā un uzlabo koncentrēšanās spējas.
 3. Augu tēja:
  Augu tējām, piemēram, melisai, kumelītei un eglei, piemīt nomierinošas īpašības, kas var palīdzēt mazināt stresu un uzlabot miega kvalitāti. Augu tējas arī veicina gremošanu un tām piemīt antiseptiskas īpašības.
 4. Ingvera tēja:
  Ingvera tēja ir slavena ar savām pretiekaisuma īpašībām. Tā var palīdzēt pret kakla sāpēm, gripu un saaukstēšanos. Ingvers arī palīdz uzlabot gremošanu un mazina sliktu dūšu.
 5. Piparmētru tēja:
  Piparmētru tēja atsvaidzina elpu, palīdz pret galvassāpēm un var uzlabot gremošanu. Tā var arī mazināt stresa stāvokli un spriedzi.
 6. Rooibos tēja:
  Rooibos ir bezkofeīna tēja, kas bagāta ar antioksidantiem. Tā uztur veselīgu ādas stāvokli, stiprina kaulus un asinsvadus un palīdz uzlabot imunitāti.

Lai maksimāli izmantotu tējas sniegtās priekšrocības, ir svarīgi ņemt vērā dažus ieteikumus:

 • Nelietojiet tēju pārmērīgā daudzumā - svarīgi ir ievērot mērenību.
 • Ja jums ir noteiktas medicīniskās kontrindikācijas vai alerģijas, pirms jaunu tējas veidu iekļaušanas uzturā konsultējieties ar savu ģimenes ārstu.
 • Pievienojot pienu ar zemu tauku saturu, medu vai citronu, var uzlabot tējas garšu un vēl vairāk bagātināt to ar uzturvielām.

Tādējādi tēja ir ne tikai patīkams kārums, bet arī lielisks veids, kā rūpēties par savu veselību. Izvēlieties savām vajadzībām atbilstošu tējas veidu no mūsu sortimenta un izbaudiet tās garšu un labvēlīgo ietekmi uz savu organismu.

0