Lietošanas noteikumi

SIA “TMPREZENTS”, reģistrācijas Nr. LV55403052651, juridiskā adrese: Ļaudonas iela 12, Jēkabpils, Latvija, LV-5202, turpmāk – Pārdevējs – nodrošina mājas lapā pieejamo saturu un sniedz preces/pakalpojumus saskaņā ar zemāk izklāstītajiem Lietošanas noteikumiem.

1. Vispārīgie noteikumi

1.1. Šie internetveikala Prezents lietošanas noteikumi un nosacījumi turpmāk- Noteikumi, ir juridisks dokuments, kas reglamentē pircēja un pārdevēja tiesības un pienākumus, iepērkoties internetveikalā www.prezents.lv
1.2. Ja patērētājs, turpmāk -Pircējs, izmantojot mājas lapas starpniecību iegādājas preces/pakalpojumus, tad šāda savstarpēja vienošanās tiek uzskatīta par Distances līgumu un ir pakļauta Latvijas Republikas tiesību normām, kas regulē Distances līgumu tai skaitā, bet ne tikai, Latvijas Republikas „Patērētāju tiesību aizsardzības likums”, Latvijas Republikas Ministru Kabineta noteikumiem „Noteikumi par distances līgumu” u.c.
1.3. Uz Pircēju attiecas noteikumi, kuri ir spēkā preces iegādes brīdī.
1.4. Iegādāties preces internetveikalā drīkst:
1.4.1. pilngadību sasniegušas fiziskās personas;
1.4.2. nepilngadīgas personas no 16 gadiem tikai ar vecāku vai aizbildņu atļauju;
1.4.3. juridiskās personas;
1.4.4. visu augstākminēto personu likumīgi pārstāvji.
1.5. Vienošanās tiek uzskatīta par noslēgtu starp Pārdevēju un Pircēju brīdī, kad Pircējs internetveikalā ir noformējis pasūtījumu, iepazinies ar internetveikala lietošanas noteikumiem un nosacījumiem, un ir apstiprinājis savu pasūtījumu.

2. Pirkumu veikšana

2.1.  Pirms Pircējs iegadājas preces, Pircējam ir jāapskata attēls un jāizlasa preces apraksts.
2.2. Internetveikalā pārdoto produktu cenas un specifikācija ir norādītas blakus produktiem.
2.3. Izvēloties konkrētu preci, Pircējam ir jāievieto to iepirkumu grozā, nospiežot pogu "pievienot grozam".
2.4. Pēc preces pievienošanas, Pircējam ir jādodas uz iepirkumu grozu, nospiežot pogu "uz iepirkumu grozu".
2.5. Iepirkuma grozā Pircējam ir jāpārbauda savs pasūtījums un jāparliecinās, ka visas pircējam vajadzīgās preces ir pievienotas, pēc kā jānospiež poga "veikt pasūtījumu".
2.6.  Pasūtīt preci interneta veikalā var:
2.6.1. reģistrējoties, ievadot reģistrācijai nepieciešamos personīgos datus;
2.6.2. bez reģistrācijas.
2.7. Pasūtīt preci internetveikalā var tikai ievadot savu kontāktinformāciju sadaļā "kontaktinformācija".
2.8. Pēc kontaktinformācijas ievadīšnas, Pircējam ir jāizvēlas apmkasas un  piegādes veids. Pēc kā ir jānospiež poga "veikt pasūtījumu".
2.9. Pēc veiksmīgi noformētā pasūtījuma, Pircējam uz viņa norādīto ē-pasta adresi vienas darba dienas laikā atnāks pasūtījuma apstiprinājuma vēstule vai rēķins, kas ir jāapmaksā izmantojot bankas pārskaitījumu.
2.10. Pārdevējs izsūta preces pēc rēķina apmaksas un naudas ieskaitīšanas Pārdevēja kontā.

3. Apmaksas noteikumi

3.1. Norēķinu valūta internetveikalā www.prezents.lv  ir EUR.
3.2. Pirkumu iespējams apmaksāt izvēloties sekojošas maksājumu metodes:
3.2.1. Latvijas internetbanku maksājumi: Swedbank, SEB, Citadele un Luminor
3.2.2. Visa/Mastercard karšu maksājumi
3.2.3. bankas pārskaitījumi
3.2.4. apmaksājot skaidrā vai bezskaidrā naudā, saņemot preci veikala faktiskajā adresē.

4. Pasūtījuma apstrādes kārtība un ilgums

4.1. Pircējs var iepirkties internetveikalā 24 stundas diennaktī / 7 dienas nedēļā.
4.2. Pasūtījuma apstrādes ilgums: viena diena (neieskaitot brīvdienas).
4.3. Līgums stājas spēkā līdz ar veiksmīgu maksājumu veikšanu uz internetveikala Prezents bankas kontu.
4.4. Pircējs apņemas apmaksāt pasūtījumu nekavējoties, jo pārdevējs sāk pasūtījuma noformēšanu uzreiz pēc pasūtījuma saņemšanas, bet izsūta preci tikai pēc apmaksas saņemšanas.
4.5. Ja kādu iemeslu dēļ pasūtījumu izpildīt nebūs iespējams, Pircējs par to tiks informēts un samaksātā summa tiks atmaksāta pēc iespējas ātrāk, bet ne vēlāk kā 14 dienu laikā pēc paziņojuma saņemšanas.

5. Piegādes noteikumi

5.1. Izvēloties piegādes veidu, Pircējam ir precīzi jānorāda piegādes adrese un telefona numurs.
5.2. Visas pasūtītās preces viena pasūtījuma ietvaros Pircējs saņems uz vienu piegādes adresi, kura tika norādīta pasūtījuma noformēšanas brīdī.  
5.3. Pircējs apņemas saņemt piegādāto preci piegādes brīdī. Gadījumos, kad Pircējs nevar nodrošināt preces saņemšanu piegādes brīdī, tam nav tiesību celt pretenzijas.
5.4. Latvijas Republikas teritorijā reci piegādā pārdevēja pilnvarotās personas:
5.4.1.Venipak, Omnivas un Ekspresspasta kurjerdienesti;
5.4.2.uz Venipak, Omnivas un Latvijas Pasts pakomātiem;
5.4.3.uz Cirkle K uzpildes stacijām ar Ekspresspasta starpniecību;
5.4.4.uz Latvijas Pasta nodaļām ar Latvijas Pasts stārpniecību.  
5.5. Latvijas Republikas teritorijā tiek nodrošināta bezmaksas piegāde pirkumiem virs 55 EUR uz visiem Omniva, Venipak un Latvijas Pasts pakomātiem.
5.6. Pārdevējs piegādā uz Baltijas valstīm ar starpnieku palīdzību, izmantojot:
5.6.1.Omniva pakomātu pakalpojumus;
5.6.2.Venipak kurjerdienestu.
5.7. Standarta piegādes laiks ir no 2 līdz 5 darba dienām, ja piegāde netiek kavēta trešo personu vai citu apstākļu dēļ, kurus pārdevējs nav varējis ietekmēt.
5.8. Piegādes termiņi var mainīties atkarībā no preces pieejamības noliktavā, to iepriekš saskaņojot ar klientu.
5.9. Izņēmuma gadījumos Pārdevējam ir tiesības izsūtīt preces līdz pat 45 kalendāra dienām, par to informējot Pircēju.
5.10. Visas nodevas un nodokļus, kas jāsamaksā, lai saņemtu sūtījumu piegādes galamērķī, ja tādi paredzēti ir jāsedz Pircējam. 
5.11. Piegādes izmaksas tiek parādītas, pirms pasūtījuma apstiprināšanas.

6. Preces kvalitāte

6.1. Katrai precei, kas tiek tirgota Prezents internetveikalā ir izveidots apraksts par preces īatnībām.
6.2. Precēm var būt dažas atšķirības formā, krāsā, iepakošanā vai dizainā, ka arī attēlā var būt daļas, kas neietilpst preces komplektācijā.
6.3. Preču aprakstiem ir informatīva nozīme, parametros vai komplektācijās var būt ražotāju noteiktās izmaiņas vai modifikācijas.
6.4. Kosmētisko līdzkļu tonis ir norādīts preces nosaukumā/aprakstā. Ja Pircējam ir jautājums par preci, lūdzam sazināties ar Pārdevēju sadaļā Kontakti
6.3. Nekvalitatīva prece, t.i. prece, kurai ir konstatēts ražošanas defekts var tikt samainīta pret identisku preci, iepriekš sazinoties ar Pārdevēju.
6.4. Pārdevējs nenes atbildību par krāsu atšķirību starp internetveikalā redzamo un reāli saņemto preci, kas var būt saistīta ar pircēja datora monitora īpatnībām.

7.  Pircēja tiesības un pienākumi, atteikuma tiesības

7.1. Pircējam ir tiesības iegādāties preci internetveikalā, kā arī uz jebkuru informāciju, kas norādīta internetveikalā.
7.2. Pircējam ir tiesības atteikties no preces, elektroniski informējot par to Pārdevēju, norādot atgriežamās preces pasūtījuma numuru, ne vēlāk kā 14 dienu laikā pēc preces saņemšanas. Atteikuma tiesības nav piemērojamas, ja Pircējs ir juridiska persona.
7.3. Lai izmantotu 14 dienu atteikuma tiesības, jums jāaizpilda atteikuma veidlapa, kuru iespējams atrast šeit: atteikuma veidlapa un 14 dienu laikā no preču saņemšanas brīža jānosūta tā uz e-pasta adresi: info@prezents.lv
7.4. Pircēja pienākums ir bez kavēšanās, ne vēlāk kā 14 dienu laikā no preču saņemšanas brīža, atgriezt Pārdevējam Preces.
7.5. Pircējs sedz preces atgriešanas izmaksas.
7.6. Pēc atpakaļ nosūtīto preču saņemšanas Pārdevējs nekavējoties, bet ne vēlāk kā 14 dienu laikā, atmaksā visus no Pircēja saņemtos maksājumus pamatojoties uz Distances līgumu.
7.7. Pārdevējam ir tiesības aizturēt maksājumu līdz brīdim, kamēr nav saņēmis no Pircēja Preces.
7.8. Lai izmantotu 14 dienu atteikuma tiesības, Pircējs ir atbildīgs par preces kvalitātes un drošuma saglabāšanu atteikuma tiesību realizēšanas termiņā.
7.9. Pircējs var atgriezt preci tikai gadījumā, ja atgrieztā prece nav bijusi atvērta, lietota, vai nav bojāta kādā citādā veidā.
7.10. Atpakaļ sūtāmai precei ir jāpievieno no Pārdevēja saņemtās dāvanas, ja tādas ir piemērotas konkrētajai precei pirkuma brīdī. Dāvanām jābūt oriģinālajā iepakojumā neatvertām un nelietotām,  sakotnējā tirdzniecības stāvoklī.
7.11. Ja preces tika bojātas, lietošanas laikā nevērīgi izturoties pret preci vai neievērojot instrukcijas norādījumus, ja ir nozaudēts preces oriģinālais iepakojums, vai, ja tās iepakojums ir būtiski bojāts, Pārdevējam ir tiesības samazināt atmaksājamo summu atbilstoši preces vērtības samazinājumam.
7.12. Pircējs apņemas pieņemt pasūtīto preci un samaksāt norādīto summu pilnā apmērā pirms preces izsūtīšanas.
7.13. Pircējam ir nekāvējoties jāatjauno savi personas dati, ja tie tika mainīti.
7.14. Pircējs apņemas nenodot savus reģitrācijas datus trešajām personām. Ja reģistrācijas dati tiek nejauši nozaudēti, par to nekavējoties jāpaziņo Pārdevējam elektroniski vai telefoniski, vai aizpildot formu sadaļā Kontakti.

8.Pārdevēja tiesības un pienākumi

8.1. Pārdevējs apņemas nodrošināt Pircējam pieeju internetveikalam.
8.2. Pārdevējs apņemas cienīt Pircēja reģistrēto privāto, personīgo datu informāciju.
8.3. Pārdevējs apņemas nogādāt Pircēja pasūtīto preci pēc norādītās adreses un noteikumos mīnētos termiņos.  
8.4. Pārdevējs nav atbildīgs par kavēšanos ar saistību neizpildi vai to nepildīšanu, vai cita veida neizpildi, kas radusies tādu apstākļu un šķēršļu dēļ, kuri ir ārpus Pārdevēja saprātīgas kontroles.
8.5. Pārdevējs patur tiesības atteikties pārdot preces un pieprasīt preču atgriešanu no Pircēja, ja internetveikalā norādītā cena ir ievērojami mazāka par tās tirgus cenu kļūdas dēļ.
8.6. Pārdevējam ir tiesības atteikties pieņemt atpakaļ preci, ja netika ievēroti termiņi attiecībā uz preces atgriešanu, skat. šo noteikumu 6.4. punktu.

9. Preču un preču kopu publiska komentēšana

9.1. Pārdevējs sniedz iespēju Pircējam komentēt atsevišķas Preces, izvietojot attiecīgās Preces internetveikala sadaļā savu viedokli.
9.2. Izvietojot savus komentārus Pircējam, cita starpā, jāievēro Noteikumu 6. sadaļā ietvertos pienākumus, jo īpaši pienākumu ievērot vispārpieņemtos saskarsmes noteikumus (Noteikumu 6.2. punkts) un atturēties no aizvainojošas un izkarošas rīcības (Noteikumu 6.1.1. un 6.1.4. punkts).
9.3. Ja Pircējs uzskata, ka kāds internetveikalā izvietotais komentārs ir aizvainojošs vai savādāk pārkāpj Noteikumus, lūdzam, darīt to zināmu Pārdevējam, sazinoties sadaļā Kontakti.
9.4. Pārdevējs ir tiesīgs izdzēst jebkuru internetveikalā izvietoto komentāru, ja Pārdevēja ieskatā šāds komentārs pārkāpj vispārpieņemtos saskarsmes noteikumus, piemērojamos normatīvos aktus vai ir savādāk traucējošs vai nevēlams. Pārdevējam nav jāpaskaidro vai jāpamato šīs rīcības iemesli.
9.5. Pārdevējs jebkurā laikā un bez iepriekšējā brīdinājuma ir tiesīgs atslēgt komentēšanas iespēju.

10. Pircēja personas datu apstrāde

10.1. Pasūtīt preci internetveikalā var:
10.1.1. reģistrējoties, ievadot reģistrācijai nepieciešamos personīgos datus;
10.1.2. bez reģistrācijas.
10.2. Pircējam, kas reģistrējas Prezents internetveikalā, jānorāda precīzi internetveikala pieprasītie dati: vārds, uzvārds, piegādes adrese, telefona numurs un e-pasta adrese.
10.3. Parakstot šos noteikumus, Pircējs piekrīt, ka viņa dati tiks izmantoti, lai nodrošinātu preču piegādi.
10.5. Pircējs, kas reģistrējas internetveikalā, apņemas saglabāt savu lietotājvārdu un paroli drošībā un nenodot to trešajām personām.
10.6. Ja Pircējs nepārprotami piekritis saņemt Pārdevēja mārketinga paziņojumus, tostarp jaunumus, Pārdevējs laiku pa laikam var sazināties ar Pircēju nosūtot informāciju par Pārdevēja pakalpojumiem un jaunākajiem piedāvājumiem. Šajā nolūkā Pārdevējs var apstrādāt Pircēja e-pasta adresi, kuru Pircējs norādīja, pierakstoties mārketinga komunikācijai.
10.6.1.Pircējam ir iespēja atteikties no mārketinga paziņojumiem, paziņojot par to Pārdevējam, rakstot uz info@prezents.lv vai sazinoties sadaļā Kontakti.

11. Pircēja un pārdevēja atbildība

11.1. Reģistrējoties Pircējs ir atbildīgs par sniegto personīgo datu patiesumu. Ja reģistrācijas laikā Pircējs norāda nepatiesus datus, no Pārdevēja tiek noņemta atbildība par tālāko pasūtījuma gaitu. Pārdevējs ir tiesīgs pieprasīt segt tiešos zaudējumus, kas var rasties šajā gadījumā.
11.2. Pircējs nes atbildību par savu rīcību lietojot internetveikala Prezents pakalpojumus.
11.3. Pārdevējs tiek atbrīvots no atbildības, ja Pircējs nav iepazinies ar internetveikala lietošanas noteikumiem un nosacījumiem.
11.4. Pārdevējs nenes atbildību par citu internetvietņu izvietoto informāciju internetveikalā Prezents.
11.5. Zaudējumu gadījumā, vainīgā puse kompensē tiešos zaudējumus otrai.

12. Citi noteikumi

12.1. Pārdevējs drīkst izvietot dažādas akcijas un citus piedāvājumus savā internetveikalā Prezents.
12.2. Pārdevējam ir tiesības bez iepriekšēja brīdinājuma mainīt akcijas noteikumus, vai atcelt tos.
12.3. Pircējs var sazināties ar Pārdevēju izmantojot kādu no saziņas līdzkļiem sadaļā Kontakti.
12.4. Pārdevējs nenes atbildību, ja Pircējs nespēj saņemt pasūtījuma kopsavilkumu un rēķinu pircēja nepareizi ievadīto datu iemēsla dēļ.
12.5. Visi radušies strīdi starp Pircēju un Pārdevēju, pirmām kārtam tiks risināti pārrunu veidā. Nespējot vienoties, visi strīdi tiek pakļauti izskatīšanai saskaņā ar LR likumdošanu.

 

0